Spekulacja na akcjach – wszystko co musisz wiedzieć

Jedną z podstawowych strategii gry na giełdzie jest spekulacja, która zakłada uzyskanie zysku w krótkim czasie. Na czym dokładnie polega? Jakich narzędzie używają giełdowi spekulanci? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Na czym polega spekulacja na giełdzie?

Spekulacja na giełdzie polega na zakupie akcji spółek w celu uzyskania jak największego zysku w krótkim czasie. Transakcje spekulacyjne są otwierane i zamykane najczęściej tego samego dnia, a maksymalnie w ciągu kilku dni. Spekulanci na bieżąco śledzą notowania giełdowe, co pozwala im wychwycić odpowiedni trend inwestycyjny, a następnie do niego dołączyć. Najważniejszą kwestią jest jednak odsprzedaż akcji zanim dany trend się odwróci. znajdowanie okazji inwestycyjnych jest możliwe dzięki wykorzystaniu analizy technicznej, która skupia się na analizie wykresów historycznych oraz interpretacji wskaźników. Podstawowym założeniem jest natomiast świadomość, że trendy się powtarzają, a ceny dyktuje rynek.

Jak spekulować na akcjach?

Warto mieć świadomość, że spekulacja na akcjach jest dostępna praktycznie dla każdego. Wymogiem jest jedynie posiadanie rachunku maklerskiego, który należy otworzyć u brokera będącego pośrednikiem między giełdą, a inwestorem. Można to zrobić przechodząc do linku: kliknij tutaj, który odsyła do oferty brokera. Wybór rachunku maklerskiego powinien być przemyślany, ponieważ uzależnione od niego są możliwości inwestycyjne. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule przedstawiającym kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze brokera.

Spekulacja na giełdzie – ryzyko

Każdy, kto zamierza spekulować na giełdzie powinien zdawać sobie sprawę z faktu, że zakup akcji wiąże się z ryzykiem. Oznacza to, że inwestor może zarówno uzyskać zysk, jak i ponieść stratę. Poziom ryzyka uzależniony jest w dużej mierze od wiedzy i doświadczenia inwestora, który powinien rozumieć, że giełda nie jest kasynem. Do inwestowania należy odpowiednio się przygotować oraz przestrzegać zasady: rozumiem w co inwestuję. Ważną kwestią jest również wydzielenie odpowiedniego budżetu na giełdowe inwestycje, do którego powinny należeć wyłącznie te środki, których ewentualna strata nie wpłynie negatywnie na poziom życia. Istotną umiejętnością jest także powstrzymanie emocji, które w przypadku giełdowej spekulacji nie są dobrym doradcą.

Podsumowując należy stwierdzić, że spekulacja na akcjach to sposób inwestowania, który może wypróbować praktycznie każdy. Warto jednak pamiętać, że skuteczność zależy od ilości poświęconego czasu oraz przyswojonej wiedzy.