Jak będą wyglądały następne wakacje

Tegoroczne wakacje stały pod znakiem zapytania głównie ze względów ekonomicznych. Ceny poszły w górę, a co za tym idzie, zwiększyły się nasze wydatki. Dotyczy to praktycznie każdej dziedziny naszego życia, między innymi tych podstawowych, jak wyżywienie czy opłaty za mieszkanie. Wiele osób martwiło się, że wakacje pozostaną tylko niespełnionym marzeniem. Szczególne obawy teoria ta budziła w branży hotelarskiej oraz gastronomicznej. W tym sezonie mimo wszystko wielu z nas udało się wybrać na wakacje i cieszyć się w pełni urlopami. Prognozy wskazują jednak, że przyszły sezon może nie wyglądać tak dobrze.

Sezon wakacyjny 2023

Szacuje się, że ceny wielu artykułów będą jeszcze rosnąć, co możemy zaobserwować już teraz. Poza tym, od czasu do czasu niektórych produktów zaczyna brakować, a to powoduje jeszcze większy wzrost ich cen. Wszystko to sprawia, że perspektywa nadchodzącego roku nie maluje się w jasnych barwach. Mimo obiecanych podwyżek minimalnego wynagrodzenia, może być nam trudno odłożyć odpowiednią sumę, aby wybrać się na wakacje całą rodziną. W tym roku nieraz dochodziło do sytuacji, w których rodzice brali kredyt, aby wyjechać z dziećmi na wakacje. Jeśli sytuacja się nie ustabilizuje, a nic na to nie wskazuje, przyszły rok może wyglądać podobnie albo jeszcze gorzej.

Jak zaplanować kolejne wakacje

Powstaje więc pytanie, jak zaplanować kolejne wakacje. Z jednej strony, nie chcemy przecież odmawiać sobie odpoczynku, z drugiej – nie jesteśmy pewni czy będzie nas na niego stać. Dobrym pomysłem jest wyszukanie tanich kierunków, zarówno w kraju, jak i za granicą. Możemy zaplanować wyjazd nad jezioro, które nie jest aż tak turystycznym miejscem, dzięki czemu cena takiego wyjazdu nie będzie aż taka duża. Poza tym, warto odkładać chociaż niewielką sumę każdego miesiąca, a przez rok czasu na pewno uda nam się zaoszczędzić co nieco na wakacje.