Nowy basen w Elblągu

Z reguły największą grupę inwestycji w większych miastach, stanowią inwestycje mieszkaniowe. Poza nimi istnieje jednak rząd innych, na które także warto zwrócić uwagę. Jedną z nich jest pomysł utworzenia nowego basenu. Kompleks basenowy jest rozwiązaniem, które idealnie sprawdza się w upalne dni w większych i mniejszych miastach. W Elblągu wcześniej bardzo dobrze prosperował basen przy ulicy Spacerowej, aktualnie jednak wymaga modernizacji. Miasto liczyło na dofinansowanie z budżetu państwa, jednak nie udało się go uzyskać. Dlatego też pojawiają się różnego rodzaju koncepcje – jedne oficjalne, inne nieoficjalne. Tym co wiadomo na pewno, jest fakt, że przy ulicy Spacerowej ma powstać zupełnie inny kompleks niż do tej pory istniał i niż zakładano w projektach. Czas pokaże jaki kształt przybierze.

Fundusze na nowy basen

Jak już wspomnieliśmy, niestety nie udało się uzyskać funduszy z państwa. Władze miasta liczyły na dofinansowanie w programu Polskiego Ładu, jednak go nie uzyskano. Dlatego też miasto szuka nowych sposobów na zdobycie potrzebnych funduszy. Jak na razie wiadomo, że na budowę nowego kompleksu przeznaczono ponad 8 milionów złotych z budżetu miasta na rok 2022. Cały projekt ma trwać kilka lat, możliwe więc, że w czasie jego trwania pojawią się nowe możliwości. Całość budowy ma być zakończona w roku 2028, a więc na gotowy kompleks basenowy przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Jak będzie wyglądał basen

Basen, a właściwie kompleks który ma powstać przy ulicy Spacerowej ma być bardzo rozbudowany. W praktyce oznacza to, że nie będzie to jedynie basen w formie w jakiej znaliśmy go do tej pory. Można powiedzieć, że będzie on przypominał niewielki aquapark, a przynajmniej takie były założenia projektu, który wygrał w konkursie. Obecnie wiemy, że realizacja będzie się prawdopodobnie różnić od wspomnianego projektu, nie wiadomo jednak dokładnie jakie elementy będzie zawierać. Początkowo mówiło się o wyposażeniu basenu w rwącą rzekę, zjeżdżalnie, pomosty, strefę dziecięcą i tę dla dorosłych. Jeżeli podobny plan zostanie wykonany, z basenu z pewnością będzie korzystać wielu mieszkańców.