Biegi na orientacje

Druga edycja biegów na orientację

W sobotę 3 grudnia w parku Kajki odbędą się grudniowe biegi na orientację. To druga edycja wydarzenia, która tym razem zaplanowana jest na terenie mini siłowni przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Kajki. Start zaplanowano na godzinę 10:00, a zapisy odbywać się będą na miejscu. 

Bieg na Orientację to cykliczne wydarzenie organizowane w Elblągu przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z Elbląskim Klubem Orienteeringu Gryf. Trasa biegu każdorazowo dostosowana jest przede wszystkim do wieku uczestników oraz ich doświadczenia w biegu na orientację. Planowane już są również kolejne tego typu imprezy, które odbyć się mają podczas każdej zbliżającej się pory roku. 

Bieg na orientację polega na przebyciu wyznaczonej trasy przez uczestników w dowolnej formie. Można zarówno biec, jak i spacerować wspólnie z rodziną, czy nawet psem. Jedyną zasadą jest pokonanie trasy poprzez znalezienie ukrytych w parku punktów kontrolnych. Istotną pomocą jest również oddana do dyspozycji szczegółowa mapa. Każdy zainteresowany uczestnictwem w imprezie może się na nią zapisać bezpłatnie przed startem.