Wypadek Elbląg

Zderzenie z Łosiem na drodze wojewódzkiej

W poniedziałek 5 grudnia, chwile po godzinie 19:00 na drodze wojewódzkiej nr 504 w pobliżu Huty Żuławskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego ze zwierzyną leśną. Na miejscu pracowała policja, ZRM, strażacy z JRG nr 1 w Elblągu oraz druhowie z OSP Milejewo. 

W wyniku zderzenia samochodu z łosiem ranna została kierująca Volvo kobieta. Przetransportowana została do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego z ogólnymi obrażeniami. Potrącona zwierzyna nie przeżyła wypadku. 

Strażacy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w terenach, które otaczają lasy lub gęste trawy, szczególnie po zmroku. Wtargnięcie zwierzyny leśnej na jezdnię, nawet podczas zachowania odpowiedniej prędkości jazdy, może nieść za sobą poważne konsekwencje. Ponadto przypominają zasady, których trzeba przestrzegać, gdy dojdzie już do kolizji ze zwierzęciem. Należy bowiem w pierwszej kolejności zabezpieczyć miejsce zdarzenia, zjechać na pobocze oraz wystawić trójkąt ostrzegawczy. Ponadto w przypadku osób rannych konieczne jest udzielenie pierwszej pomocy. Następnie powinno się powiadomić odpowiednie służby przez kontakt z numerem alarmowym.