Jarmark Bożonarodzeniowy Elbląg

Weekend w świątecznym klimacie w Elblągu

W weekend 10 i 11 grudnia w Elblągu zapanuje prawdziwa, świąteczna atmosfera. Wszystko za sprawą organizowanych wydarzeń, podczas których każdy będzie mógł poczuć grudniową magię. 

W najbliższy grudniowy weekend odwiedzić będzie można bożonarodzeniowy jarmark w Elblągu. To okazja do świątecznych zakupów, ponieważ pośród stoisk nie zabraknie rękodzieła oraz regionalnych produktów. Spróbować będzie można również potraw, które znane są w różnych częściach świata. Dodatkowo zaplanowano w tym roku wspólne gotowanie świątecznego bigosu razem z Elbląskim Klubem Szefów Kuchni. Czas spędzony na jarmarku z pewnością umilą występy lokalnych wykonawców, którzy zaprezentują świąteczne piosenki, kolędy czy pastorałki.

Na najmłodszych uczestników czekają m.in. warsztaty florystyczne oraz rzeźbienia w mydle. Poza tym na Starym Rynku spotkać będzie można znane i lubiane przez dzieci postacie z bajek, śnieżynki i szczudlarzy. Tradycyjnie nie zabraknie również Świętego Mikołaja, z którym będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie oraz przekazać mu wcześniejszej przygotowane listy. Mikołaj czekał będzie na najmłodszych pod Ratuszem Staromiejskim.