Elbląg uczcił 79. rocznicę zakończenia II wojny światowej: hołd dla spoczywających na cmentarzu Agrykola

Elbląg, historyczne miasto na północy Polski, obchodził 79. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Uroczystości, pełne szacunku i refleksji, skierowane były ku pamięci tych, którzy polegli podczas największej tragedii XX wieku. W ramach uroczystego świętowania, złożono kwiaty na grobach żołnierzy alianckich, którzy odpoczywają na miejscowym cmentarzu Agrykola.

Zakończenie II wojny światowej nastąpiło 8 maja 1945 roku, kiedy to Niemcy podpisały akt bezwarunkowej kapitulacji. Z tej okazji, 79 lat później, mieszkańcy Elbląga zgromadzili się, aby wspomnieć tę historyczną datę i oddać hołd tym, którzy poświęcili swoje życie w walce o pokój. Wydarzenie to miało miejsce przy grobach alianckich żołnierzy położonych na cmentarzu Agrykola.

Rozpoczynając od godziny 12, ceremonia rozpoczęła się od wykonania hymnu narodowego Polski. Po wzruszających przemówieniach i Apelu Pamięci, zgromadzeni złożyli kwiaty na grobach, przypominając o znaczeniu pokoju i wolności. Ceremonia była również okazją do refleksji nad kosztami wojny i znaczeniem pokoju.