Zaczyna się 23. edycja festiwalu tańca Baltic Cup z udziałem 800 tancerzy

Impreza taneczna o wymiarze międzynarodowym, Baltic Cup, jest już na etapie rozpoczynającej się rywalizacji w jej 23. edycji. Elbląg pełen jest tancerzy, przybyłych z różnych stron świata – uczestników liczba przekracza osiemset.

Magdalena Czarnocka-Kaptur, pełniąca funkcję wicedyrektora Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu, poinformowała, że zawodnicy będą rywalizować zarówno w tańcach standardowych, jak i latynoamerykańskich. Wśród standardów znajdują się walce angielski i wiedeński, tango, fokstrot oraz quickstep. Tańce latynoamerykańskie, potocznie nazywane łaciną, charakteryzują się żywszymi i szybszymi rytmami. W ich skład wchodzą samba, cha-cha, rumba, paso doble oraz jive – wyjaśniła.

Mateusz Czyżyk, trener tańca z elbląskiego klubu Jantar, podkreślił, że choć każdy może tańczyć, to droga do sukcesu zawodowego wyznacza zaczęcie treningów w bardzo młodym wieku. Niezależnie od wieku, czy jesteśmy dziećmi, czy seniorami, możemy tańczyć. Jeżeli jednak marzymy o podejściu do tańca na zasadach sportowych, często zaczynamy w wieku 6 lat, rozpoczynając swoją przygodę z tańcem od nauki podstawowych kroków – dodał.

23. edycja międzynarodowego festiwalu tańca Baltic Cup będzie trwać do najbliższej niedzieli. Nad całością czuwa Radio Olsztyn, które pełni rolę patrona medialnego wydarzenia.