Podsumowanie działalności elbląskiej policji podczas ostatniego weekendu

Policja w Elblągu dokonała przeglądu działań, które miały miejsce w poprzedni weekend. W ciągu tych dni funkcjonariusze odnotowali łącznie 33 incydenty drogowe, z których dwa były wypadkami. Zanotowano również 99 wystąpień przekroczenia dozwolonej prędkości – jedno z nich wynosiło ponad 50 km/h więcej niż dozwolone.

Policjanci prewencji przeprowadzili legitymację 301 osób i interweniowali 132 razy. Do wytrzeźwienia przewieziono cztery osoby. Nałożono 26 mandatów karnych, a w 75 przypadkach skorzystano z pouczeń. Do sądu skierowano natomiast dwa wnioski o ukaranie. W ramach działań, funkcjonariusze sprawdzili 56 pojazdów i inspekcjonowali 40 różnych obiektów.

Z drugiej strony, policjanci z ruchu drogowego legitymowali 215 osób i kontrolowali 202 pojazdy. Dokonali kontroli alkoholowej u 550 kierowców, z czego dwóch było nietrzeźwych. Najbardziej szokujący przypadek to 67-letni mężczyzna, który został zatrzymany na ulicy Ogólnej w Elblągu. Test na zawartość alkoholu wykazał 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna prowadził samochód marki Nissan i teraz czeka go proces sądowy za jazdę w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności, a także konfiskata auta zgodnie z nowymi przepisami. Samochód został tymczasowo zabezpieczony na parkingu policyjnym.

Funkcjonariusze nałożyli łącznie 109 mandatów karnych, skierowali 11 spraw do sądu, a w 37 przypadkach skorzystano z pouczeń. Odnotowano jeszcze raz – 99 naruszeń prędkości (raz przekroczono ją o ponad 50 km/h), 31 kolizji oraz 2 wypadki. Jednym z nich był wypadek, który zakończył się śmiercią kierowcy. Pomimo wysiłków lekarzy, nie udało się uratować życia mężczyzny. Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Cieplice (gmina Elbląg). 31-letni mężczyzna prowadził volkswagena i z nieznanych przyczyn zjechał na lewe pobocze, uderzając w drzewo. Badania szpitalne wykazały, że mężczyzna odniósł wiele obrażeń. Badania krwi wykazały również obecność narkotyków i alkoholu w jego organizmie.

Korpus policealny apeluje do kierowców o rozwagę na drodze!