Wstrzymane postępowanie na wykonanie dokumentacji projektowej dla pasaży przy ulicy 1 Maja w Elblągu

Czy zrujnowany pasaż przy ulicy 1 Maja w Elblągu długo jeszcze czekać będzie na remont? Wygląda na to, że tak, bowiem miasto podjęło decyzję o unieważnieniu postępowania, którego celem było znalezienie firmy odpowiedzialnej za sporządzenie dokumentacji projektowej i kosztorysowej tego zadania.

Remont pasaży położonego przy ulicy 1 Maja był jednym z projektów, które wygrały w konkursie Budżetu Obywatelskiego Elbląga na rok 2024. W poszukiwaniu firmy, zdolnej do opracowania niezbędnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej, miasto rozpoczęło postępowanie na początku marca. Oferty mogły być składane do 13 marca.

Na postępowanie wpłynęły dwie oferty. Niestety obie były znacznie wyższe niż kwota przeznaczona przez miasto na ten cel. To spowodowało unieważnienie dotychczasowego postępowania. – Planujemy jednak wznowić całe przedsięwzięcie – informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Przypomnijmy, że szacunkowy koszt całej inwestycji wynosi 520 tys. zł. Z tej sumy, na przygotowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej miasto zamierzało przeznaczyć jedynie 20 tys. zł.