Wybory samorządowe w Elblągu i okolicach przebiegły z incydentami. Interwencje policyjne i wykroczenia wyborcze na porządku dziennym

Podczas ostatnich wyborów samorządowych, które odbyły się w Elblągu i pobliskich miejscowościach, doszło do szeregów nieprawidłowości. Większość z nich miała związek z naruszeniem ciszy wyborczej. Jednym z najbardziej poważnych incydentów było przestępstwo wyborcze, które miało miejsce w jednym z lokali wyborczych w Rychlikach.

Nadkomisarz Krzysztof Nowacki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, poinformował o zaistniałym incydencie. W Rychlikach mężczyzna usiłował wynieść karty do głosowania z lokalu wyborczego. To jednak nie koniec problemów związanych z tymi wyborami. Zarejestrowano też 12 innych wykroczeń wyborczych, zarówno w Elblągu, jak i okolicach. Większość z nich wiązała się z łamaniem ciszy wyborczej poprzez udostępnianie różnego rodzaju treści na platformach społecznościowych.

Wybory samorządowe w Polsce odbyły się w niedzielę 7 kwietnia. Mimo że większość z nich przebiegła bez większych zakłóceń, nie można zapomnieć o kilkuset incydentach i wykroczeniach wyborczych, które miały miejsce w całym kraju. Niektóre z nich były nawet tak poważne jak wręczanie łapówek w zamian za głosy.