Podsumowanie działań policyjnych w Elblągu w weekend 5-7 kwietnia

Podczas minionego weekendu, od piątku 5 kwietnia, funkcjonariusze policji w Elblągu byli aktywni w działaniach związanych z prawem i porządkiem. W tym czasie przeprowadzili 430 testów na obecność alkoholu w organizmie kierowców. Zaledwie jeden z badanych okazał się być pod wpływem alkoholu. Zaobserwowali również 112 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, z czego trzy razy kierujący przekroczyli limit o ponad 50 km/h. Odnotowano też 16 kolizji, na szczęście bez żadnego poważnego wypadku.

Policjanci drogówki elbląskiej legitymowali 202 osoby oraz przeprowadzali kontrolę techniczną 189 pojazdów. W efekcie skierowali do sądu 13 wniosków, nałożyli 126 mandatów karnych i 35-krotnie pouczyli kierowców. Czterokrotnie natrafili na osób prowadzących pojazdy bez odpowiednich uprawnień. Zarejestrowali także jedną sytuację, w której nietrzeźwy mężczyzna nie chciał poddać się kontroli drogowej. Chodziło o 35-letniego kierowcę citroena, który ostatecznie został zatrzymany na ulicy Zamkowej. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, a w jego samochodzie znaleziono rzeczy, które mogą pochodzić z kradzieży. Sprawą zajęli się już śledczy.

Z drugiej strony, funkcjonariusze prewencji podjęli 14 interwencji, w tym 10 domowych, legitymując przy tym 330 osób. Skontrolowali również 46 samochodów. Działania te doprowadziły do tego, że 6 osób musiało wytrzeźwieć w policyjnym areszcie. Policjanci tej jednostki skierowali do sądu cztery wnioski o ukaranie, nałożyli 32 mandaty i udzielili 60 pouczeń. Zatrzymali ponadto pięć osób poszukiwanych i skontrolowali 27 telefonów komórkowych pod kątem możliwej kradzieży. Przeprowadzili również kontrole w 20 obiektach.