Wpadł drzewo na busa w Kupin – uraz głowy u jednej z pasażerek

Bezpośrednio po godzinie 17:00, dnia 26 listopada, w miejscowości Kupin doszło do niecodziennego zdarzenia. Drzewo runęło na jadący bus, co spowodowało obrażenia u jednej z pasażerek.

Do miejsca zdarzenia natychmiast skierowano odpowiednie służby ratownicze. Na miejscu pojawiła się policja, straż pożarna oraz zespół medyczny ratownictwa.

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, nadkomisarz Krzysztof Nowacki, udzielił nam wywiadu na temat szczegółów tego incydentu. Wyjaśnił, że poszkodowana kobieta została przewieziona do szpitala w celu przeprowadzenia dodatkowych badań.

„To drzewo najprawdopodobniej upadło pod ciężarem śniegu. W momencie, kiedy to nastąpiło, bus próbował ominąć osobowy samochód marki Skoda. To spotkanie zakończyło się kolizją. Pasażerka busa z odniesionym urazem głowy została natychmiast przetransportowana do szpitala” – dodał nadkomisarz Nowacki.

Policjanci z Pasłęka są obecnie na etapie wyjaśniania wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Wstępne zakwalifikowanie incydentu to wypadek.

Chcielibyśmy przypomnieć, że do dnia 27 listopada na obszarze Elbląga i powiatu elbląskiego obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia. Ostrzeżenia te dotyczą intensywnych opadów śniegu i oblodzonej jezdni.