Nowoczesne Centrum Kompetencji Społecznych Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu otwarte!

23 listopada był dniem, na który czekali wszyscy – to właśnie wtedy swoje podwoje otworzyło Centrum Kompetencji Społecznych, będące jednym z najambitniejszych projektów prowadzonych przez Akademię Nauk Stosowanych (ANS) w Elblągu.

Centrum to środowisko, w którym studenci będą mogli doskonale rozwijać swoje umiejętności korzystając z bogatego asortymentu laboratoriów i pracowni. Wśród nich znajdują się m.in. Laboratorium dronów zapewniające możliwość konstruowania, programowania oraz badania tych urządzeń, Laboratorium modelowania 3D oferujące skanowanie i tworzenie obiektów trójwymiarowych, Pracownia programowania urządzeń mobilnych czy Pracownia robotyki i mechatroniki.

Te specjalistyczne laboratoria będą wykorzystywane na różnych kierunkach studiów takich jak Ekonomia, Informatyka, Budownictwo, Mechanika i budowa maszyn czy Kosmetologia. ANS reagując na aktualne potrzeby rynku pracy stworzyła nowoczesne specjalności związane z modelowaniem 3D, w tym do zastosowań medycznych, prototypowania i mediów interaktywnych.

ANS w Elblągu stawia na praktyczność edukacji. Dowodem na to są wielomiesięczne praktyki zawodowe realizowane we współpracy z czołowymi firmami i instytucjami oraz angażowanie wykładowców-praktyków, którzy dzielą się swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem.

Ta nowoczesna infrastruktura będzie dostępna nie tylko dla studentów uczelni, ale również dla uczniów szkół średnich, które współpracują z ANS w Elblągu. Jak podkreślił Rektor ANS w Elblągu dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. uczelni, „Centrum Kompetencji Społecznych powstało także z myślą o współpracy regionalnej. Z tej bazy będzie korzystała również młodzież z około 20 szkół średnich, z którymi ściśle współpracujemy”.

To wszystko przyczynia się do tego, że absolwenci Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu są cenionymi specjalistami, poszukiwanymi na rynku pracy, co otwiera przed nimi drzwi do wymarzonej kariery zawodowej.