Wizyta koreańskich specjalistów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim

Ekspertów z Korei Południowej, reprezentujących nauki i technologię rolniczą oraz przemysł spożywczy, przywitał niedawno Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Spotkali się oni z przedstawicielami Uczelni, aby omówić możliwości przyszłej współpracy.

Delegacja z Korei składała się z przedstawicieli Korea Agriculture Technology Promotion Agency (KOAT), czyli publicznego organu wspierającego koreańskie przedsiębiorstwa działające w sektorze rolnym, jak również KIET – instytutu badawczego, którego głównym celem są badania przemysłowe. Teren ich działania i ekspertyz jest dość zbliżony do pracy prowadzonej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, co otwiera perspektywy na potencjalną współpracę.

Podczas wizyty, goście z Korei Południowej mieli okazję wysłuchać prezentacji na temat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz dowiedzieć się więcej o Centrum Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym UWM. Byli oni wyraźnie pod wrażeniem naturalnej urody Kortowa i dynamiki działania Uniwersytetu.

Dr Shin-Ho Kang, dyrektor wydziału venture i startupów, wyraził swoją wdzięczność za zaproszenie na Uniwersytet i podkreślał wartość wizyty: „Cieszymy się, że mamy możliwość odwiedzenia miejsc, które zajmują się technologiami rolniczymi i wspierają startupy. Zajmujemy się podobnymi zagadnieniami – tworzeniem nowych technologii, patentowaniem pomysłów i ich komercjalizacją – jestem przekonany, że w przyszłości będziemy mogli nawiązać owocną współpracę.”

Po formalnej części spotkania, delegacja z Korei Południowej miała okazję zwiedzić teren Uniwersytetu, w tym różne pracownie i laboratoria.