W Elblągu dwa wypadki z udziałem rowerzystów – mandat i hospitalizacja

Dnia 13 listopada, w Elblągu, miały miejsce dwie nieprzyjemne sytuacje drogowe, w których poszkodowani zostali rowerzyści. W obu incydentach to właśnie oni, będący bardziej narażeni na skutki zdarzeń drogowych, doznali uszczerbków. Pierwsze z tych zdarzeń rozegrało się przy ulicy Płk. Dąbka i, choć moment był pełen grozy, ostatecznie skończyło się jedynie na nałożeniu mandatu.

Podczas tego incydentu, 50-letnia kierująca samochodem Alfa Romeo na przejściu dla pieszych uderzyła w przyczepkę rowerową ciągniętą przez rowerzystę. Na nasze szczęście przyczepka była pusta. Za to wykroczenie kierująca została ukarana mandatem w wysokości 1100 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Drugie zdarzenie miało miejsce w miejscowości Kupin. Tam kierowca samochodu osobowego VW Golf na zakręcie drogi potrącił rowerzystę. Rowerzysta z poważnymi obrażeniami ciała, w tym złamaniami, musiał zostać przewieziony do szpitala karetką pogotowia. Sprawą zajął się teraz posterunek policji z Pasłęka, który prowadzi postępowanie w sprawie tego wypadku.

W kontekście tych zdarzeń warto przypomnieć, że już o godzinie 16.00 zapada zmierzch, a widoczność na drodze jest znacznie ograniczona. Dlatego też apelujemy o korzystanie z elementów odblaskowych oraz oświetlenia, szczególnie podczas poruszania się poboczem poza terenem zabudowanym, gdyż jest to nasz obowiązek.