Turystyczne hity wakacji 2022

Okres wakacji to czas, który chcemy spędzić na odpoczynku z rodziną lub przyjaciółmi. Co roku mamy do wyboru mnóstwo propozycji i ofert biur podróży oraz hoteli. Zawsze powstaje więc to samo pytanie – dokąd udać się w tym roku. Ostatnie lata spowodowały wprowadzenie pewnych obostrzeń w podróżach ze względu na pandemię, jednak te wakacje prezentują się zupełnie inaczej. Wiele krajów od początku czerwca lub jeszcze wcześniej zdecydowało o zniesieniu wszelkich ograniczeń. W praktyce oznacza to, że możemy podróżować bez żadnych problemów, dokładnie tak jak trzy lata temu. W przypadku niektórych krajów podróżowanie jest nawet łatwiejsze.

Kraje znane i cenione

Od wielu lat istnieją znane i cenione kierunki wakacyjne, które przyciągają wiele osób. Jeżeli zależy nam na spędzeniu czasu w towarzystwie innych plażowiczów lub po prostu na cieszenie się urokami znanych miejsc, to będzie dobra propozycja na wyjazd. Do krajów takich należy między innymi Turcja, która zniosła konieczność kupowania wizy dla Polaków, przez co stała się w tym roku bardzo atrakcyjnym kierunkiem. Tamtejsze plaże przykuwają swoim pięknem, a cała riwiera turecka cieszy się ogromnym zainteresowaniem odsłaniając coraz to nowe perełki. Z bardziej znanych krajów będących wakacyjnymi kurortami można wymienić także Egipt, czy Tunezję, na wyjazd do których chętnych nie brakuje. Z bliższych nam krajów warto zwrócić uwagę chociażby na Bułgarię, Chorwację, Grecję, czy Hiszpanię.

Nowe kierunki

Poza oczywistymi kierunkami podróży, istnieje wiele takich, które nie są dobrze znane lub dopiero otwierają się na turystów. Warto wykorzystać takie miejsca właśnie w tym oraz przyszłym roku, gdyż wraz z upływem czasu prawdopodobnie będą przyciągać coraz większą liczbę turystów spragnionych nowych doświadczeń, a także niskich cen. Kraje takie jak Albania, czy Bośnia i Hercegowina oferują bowiem właśnie takie połączenie. Znajdziemy tu przepiękne krajobrazy, a wszystko to za bardzo niskie ceny. Jeżeli chcemy spędzić wakacje w bardziej kameralnym otoczeniu, kraje te powinny być idealnym wyborem.