Bezpieczeństwo na ulicach Elbląga i okolic

Weekendy to czas kiedy wiele rodzin oraz grup przyjaciół wybiera się na wycieczki. W związku z tym ruch na drogach jest wzmożony, co może prowadzić do wypadków, jeśli nie zachowa się odpowiedniego rozeznania. Właśnie dlatego w weekendy policja prowadzi w Elblągu oraz w okolicach akcje mające na celu zapobieganie wypadkom. W związku z tym możemy spodziewać się kontroli pojazdu oraz prędkości, a także badania alkomatem na drogach w samym mieście, a także na jego obrzeżach. Jak wypadł ostatni weekend pod tym względem?

Weekend na drogach

Miniony weekend nie był idealny i pozostawia wiele do życzenia, jednak udało się uniknąć wypadków. Na ulicach Elbląga nie odnotowano ani jednego wypadku drogowego, jednak doszło do 12 kolizji. Za niektóre z nich byli odpowiedzialni kierowcy pod wpływem alkoholu. Policjanci przebadali alkomatem łącznie 566 osób, spośród których 6 okazało się być pod wpływem alkoholu. Najgorzej było w wypadku 62-latki, u której badanie alkomatem wykazało 2,2 promila alkoholu we krwi. Została ona zatrzymana po tym jak uderzyła w zaparkowany samochód marki BMW. Grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności. Poza tym policjanci mierzyli prędkość, przy czym 171 kierowców przekroczyło ją w mniejszym lub większym stopniu, co jest bardzo wysokim wynikiem. Udało się również zatrzymać 3 osoby poszukiwane, które od razu zostały zatrzymane.

Apel do mieszkańców

Przy tej okazji, policja po raz kolejny apeluje o zachowanie ostrożności na drogach. Obejmuje ona stosowanie się do ograniczeń prędkości jakie można spotkać na drogach, a szczególnie w obrębie miasta. Poza tym, zachęca się kierowców do nie wsiadania za kierownicę po wypiciu alkoholu. Niestety, z tego powodu ciągle dochodzi do kolizji lub wypadków. Szczególnie latem, kiedy zbliża się okres wakacyjny, a co za tym idzie, podróżować będzie wiele rodzin z dziećmi, policja apeluje o zachowanie wyjątkowej ostrożności zarówno na drogach, jak i na przejściach dla pieszych i zwracanie uwagi na pojawiające się tam dzieci.