Niecodzienne kierunki na wakacje

Kraje takie jak Bułgaria, Chorwacja, czy Hiszpania już od wielu lat cieszą się napływem wielu turystów. Każde wakacje to tłumy wycieczkowiczów, którzy decydują się odwiedzić właśnie te kraje. To prawda, możemy w nich znaleźć miejsca, gdzie takich tłumów unikniemy. Zazwyczaj są to miasteczka oddalone od centrów turystycznych, które oferują jedynie kilka hoteli lub pensjonatów. To właśnie w nich wypoczywają osoby, które nie lubią gwaru oraz zbyt dużej ilości osób na plaży i na ulicach. Warto jednak wiedzieć, że istnieją również całe kraje, w których turystyka nie jest jeszcze tak rozwinięta, a ludzi którzy je odwiedzają jest zdecydowanie mniej. Warto wykorzystać ten fakt, gdyż za kilka lat może się to zmienić.

Mniej turystyczne kraje

Do mniej turystycznych krajów, które są położone w Europie, a więc stosunkowo niedaleko, można zaliczyć między innymi Albanię, Czarnogórę oraz Bośnię i Hercegowinę. To właśnie tam w spokoju powylegujemy się na plaży. To również tam możemy udać się w góry i nie spotkać po drodze żywej duszy, oprócz miejscowych pasterzy. Taki klimat z pewnością będzie odpowiadał niejednej osobie która do odpoczynku potrzebuje ciszy i spokoju. Trzeba przy tym zauważyć, że pod względem wyglądu, miejsca te w ogóle nie ustępują popularnym kurortom. Znajdziemy tu równie piękne piaszczyste plaże, majestatyczne góry, nieskażone jeszcze przez cywilizację, a wszystko to w korzystnych cenach. Jeśli szukasz miejsca na spokojny odpoczynek, warto rozważyć właśnie te kraje.

Inne miejsca na spokojny wypoczynek

Jeżeli natomiast masz obawy co do takich dopiero otwierających się na turystów krajów, możesz postawić na te bardziej znane. W wymienionych wcześniej Bułgarii, Chorwacji, czy Hiszpanii również da się znaleźć miejsca, które dalekie są większości turystów. To takie obszary, w których nie ma kurortów z ładnymi basenami, a jedynie niewielkie pensjonaty, czy hotele. To właśnie tam udają się miejscowi, aby wypocząć. W miejscach takich trzeba pamiętać o jednym – jeśli jedziemy tam po to, by uniknąć gwaru i hałasu, tego samego oczekują inni wczasowicze i należy to uszanować.