Tragiczne zderzenie na trasie S22: dwie osoby ranne

Na trasie S22, 2 marca 2024 roku, w godzinach wieczornych, około 19:45 doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Zderzyły się tam dwa pojazdy – osobowy Volkswagen Golf i ciężarówka marki Volvo.

Pierwsze ustalenia śledczych wskazują, że za kierownicą Volkswagena siedział mężczyzna, który z nieznanych jeszcze powodów, stracił panowanie nad autem i zjechał na przeciwny pas ruchu. W konsekwencji doszło do zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym. Obie maszyny zostały poważnie uszkodzone w wyniku kolizji.

Aby uwolnić kierowcę Volkswagena, który został zakleszczony w swoim pojeździe, ekipa ratunkowa musiała posłużyć się specjalistycznymi narzędziami hydraulicznymi. Na miejscu wypadku pracowały dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 z Elbląga, Ochotnicza Straż Pożarna Milejewo, funkcjonariusze policji oraz karetka pogotowia ratunkowego. Do działań dołączył także przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zdarzenie doprowadziło do poważnych obrażeń dwóch osób. Obydwaj kierowcy zostali natychmiast przewiezieni do najbliższego szpitala, gdzie otrzymali niezbędną pomoc medyczną. Policja nadal prowadzi dochodzenie, aby dokładnie ustalić okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku.