Elbląg: Kompleksowe prace remontowe dróg miasta rozpoczęte po okresie zimowym

Po zimie, w Elblągu ruszyły prace remontowe na drogach miejskich. Projekt naprawy dróg realizowany jest przez miejską spółkę EPGK, a dofinansowanie pochodzi z budżetu miasta, z funduszy przeznaczonych na bieżące utrzymanie infrastruktury drogowej.

Przebieg prac polega na frezowaniu nawierzchni drogi, co oznacza eliminowanie uszkodzonej i popękanej warstwy jezdni. Następnie na sfrezowanym obszarze układany jest nowy asfalt. Jest to skuteczniejsze rozwiązanie niż tymczasowe łatanie dziur i wypełnianie ich masą bitumiczną. Proces ten obejmuje sfrezowanie zniszczonego obszaru drogi, ułożenie nowego asfaltu i łączenie go z resztą istniejącej nawierzchni, co zapewnia jego trwałość.

Dziś prace remontowe prowadzone są na ulicy Brzeskiej. W planach na ten tydzień są także ulice Piłsudskiego i Bema oraz ulice Niepodległości-Legionów i Robotnicza.

Kolejne etapy projektu obejmują prace na ulicach Ogólna – Odrodzenia, Królewiecka (od Piłsudskiego do Fromborskiej), Marymoncka, Grunwaldzka, Grottgera, Łęczycka (do ronda z ul. Wschodnią), Mickiewicza, Żeromskiego, Sienkiewicza, Orzeszkowej, Kościuszki, Nowowiejska-Traugutta-Słoneczna, Moniuszki, Szymanowskiego, Beniowskiego, Mazurskiej i Królewieckiej. W kolejnym etapie częściowe remonty będą wykonywane na innych drogach, które ucierpiały po zimie.

W ramach działań pozimowych na elbląskich ulicach będzie także usuwany piasek, który był rozsypany na chodniki i jezdnie podczas opadów śniegu. Te prace również będzie przeprowadzać EPGK. Początek sprzątania planowany jest na przełomie marca i kwietnia, w zależności od warunków pogodowych.