Stefan Rembelski oficjalnie zarejestrował swój komitet wyborczy, dążąc do odnowienia wielkości Elbląga

Stefan Rembelski, który planuje konkurować o stanowisko prezydenta Elbląga w nadchodzących wyborach samorządowych, podkreśla, że finansowa odpowiedzialność jest główną zasadą jego kampanii. Przestrzega przed powtarzaniem błędów przeszłości, kiedy to miasto angażowało się w wydatki przekraczające możliwości budżetu. Tym razem Rembelski jest zdeterminowany unikać takiej sytuacji, nawiązując do obecnych problemów zadłużenia Elbląga jako do największych wyzwań miasta.

Dnia 8 lutego Stefan Rembelski sformalizował swoje zaangażowanie w wybory, rejestrując oficjalnie swój komitet wyborczy. Informacja ta została potwierdzona w elbląskim oddziale Krajowego Biura Wyborczego. Działania te są kolejnym krokiem na drodze Rembelskiego do ubiegania się o stanowisko prezydenta Elbląga w wyborach samorządowych 2024.

Komitet Wyborczy Wyborców Stefana Rembelskiego nosi skróconą nazwę Mega Elbląg, co jest kontynuowane przez hasło „Uczyńmy Elbląg znowu wielkim”. Nazwa ta jest wyrazem ambicji i celów, jakie komitet ma na celu osiągnąć. W swoim wystąpieniu podczas konferencji prasowej w czwartek (8 lutego), Stefan Rembelski wyjaśniał, że planuje kandydować na prezydenta miasta i zamierza zrobić to w sposób odpowiedzialny.