Sławomir Nitras wspiera Michała Missana i wręcza stypendium trenerowi w Elblągu

Minister sportu i turystyki, Sławomir Nitras, odwiedził Elbląg dnia 18 kwietnia, aby udzielić wsparcia dla Michała Missana, kandydata na prezydenta miasta oraz wręczyć stypendium sportowe dla trenera. Wizyta ministra miała miejsce na stadionie przy ulicy Krakusa, o którym Michał Missan wyraził zamiar przekształcenia w stadion lekkoatletyczny do końca swojej ewentualnej kadencji. Plan Missana zakłada wielofunkcyjność obiektu, tak aby Concordia Elbląg mogła nadal organizować tam swoje mecze.

Nitras podkreślił silną współpracę między rządem a samorządem, nawiązując do swojej poprzedniej wizyty w mieście jako wiceminister obrony narodowej. Zwiastował również dobrą wiadomość dla elbląskiego sportu – od przyszłego roku, fundusz rozwoju kultury fizycznej zostanie zasilony dodatkowymi 200 milionami złotych. Te środki będą mogły być wykorzystane m.in. na modernizację obiektów sportowych, jak ten przy ulicy Krakusa.

Minister Nitras zapewnił Michała Missana, że ten będzie mógł ubiegać się o te środki nie tylko od ministerstwa sportu, ale również z funduszu rozwoju kultury fizycznej. Dodatkowo, Nitras zaznaczył, że to marszałek województwa, zarząd i sejmik będzie decydował o tym, które projekty będą najważniejsze dla rozwoju infrastruktury sportowej regionu i które z nich otrzymają wsparcie.

Dziennikarzy interesowało również kwestia potencjalnego dofinansowania na modernizację stadionu przy ulicy Agrykola. Minister Nitras wyjaśnił, że wniosek jest nadal procedowany przez urzędników i do czasu jego formalnej oceny merytorycznej nie może się na ten temat wypowiedzieć.

Culminacyjnym momentem wizyty ministra była wręczenie stypendium sportowego dla trenera lekkiej atletyki w Truso Elbląg – Czesława Nagy. Nagroda ta stanowi docenienie dla osób, które oddały swoje życie pracy z młodymi i utalentowanymi sportowcami. Czesław Nagy dziękując za nagrodę, podkreślił swoje wieloletnie zaangażowanie w rozwijanie talentów młodych lekkoatletów w Elblągu i wyraził nadzieję na dalszy rozwój stadionu przy ulicy Krakusa.