Rowery i hulajnogi coraz popularniejszą formą transportu w Elblągu

Coraz więcej mieszkańców Elbląga stawia na ekologiczną i ekonomiczną formę transportu. Jakie są korzyści zastąpienia samochodu rowerem, hulajnogą lub komunikacją miejską? Sprawdź, a może i Ty przekonasz się do tych rozwiązań.

Rosnące ceny paliwa oraz troska o środowisko sprawiły, że coraz więcej mieszkańców Elbląga postanowiło przerzucić się z samochodu na inne środki transportu. Przynosi im to wiele korzyści, nie tylko finansowych. Jeśli rozważasz podobną zmianę, zapoznaj się z profitami, jakie może Ci ona przynieść w krótszej i nieco dłuższej perspektywie czasu.

Oszczędność pieniędzy

Podróżując do pracy rowerem, komunikacją miejską lub niezwykle popularną w ostatnim czasie elektryczną hulajnogą możesz w skali miesiąca zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Jak już wspomniano, ceny paliwa poszybowały znacząco w górę, więc coraz więcej mieszkańców Elbląga zdecydowało się zareagować. Część z nich porzuciła – przynajmniej na okres letni – swoje auta i zdecydowała się dojeżdżać do pracy lub na zakupy rowerem. Jest to rozwiązanie dużo korzystniejsze dla portfela, pozwalające odłożyć nieco gotówki na inne potrzeby i wydatki.

Troska o środowisko

Zamiana samochodu na rower lub hulajnogę elektryczną to także wiele korzyści dla otoczenia. Mniejsza emisja szkodliwych dla środowiska substancji, wydobywających się z rury wydechowej auta, wpływa pozytywnie na jakość powietrza w mieście. W interesie każdego mieszkańca Elbląga oraz innych miast w Polsce powinno być dbanie o czyste i świeże powietrze. Postawienie na proekologiczne rozwiązanie, jakim jest rower z pewnością każdemu wyszłoby na zdrowie.

Lepsza kondycja fizyczna

Nadwaga i otyłość to duży problem, który dotyka coraz większy odsetek społeczeństwa. Wygodne życie, pozbawione aktywności fizycznej doprowadza do wielu chorób dotyczących układu krążenia oraz problemów kostno-stawowych. Zmiana środka transportu z samochodu na rower pozwoli Ci zatem na zmianę stylu życia. Codzienna, półgodzinna przejażdżka rowerem będzie miała świetny wpływ nie tylko na Twoją kondycję, ale też na samopoczucie. Nawet jeśli nie masz dostępnych środków na zakup nowego roweru, skorzystać możesz z kilku punktów na mapie Elbląga, w których za drobną opłatą będziesz mógł go wypożyczyć. To także świetna opcja, umożliwiająca przetestowanie takiego sposobu poruszania się po mieście przed dokonaniem zakupu.