podsumowanie weekendu Elbląg

Policjanci podsumowali długi weekend

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu podsumowali miniony długi weekend. W tym czasie odnotowano 9 kolizji oraz zatrzymano jedną osobę nietrzeźwą kierującą samochodem. Ponadto wyjaśniane są okoliczności pożaru poddasza w jednym z domów w Elblągu. 

W miniony długi weekend policjanci z Elbląga dbali o bezpieczeństwo w rejonie. Funkcjonariusze prewencji interweniowali aż 140 razy, a wylegitymowanych na ulicach zostało 437 osób. Przewieziono również do wytrzeźwienia 5 mężczyzn. Ponadto skierowano do sądu dwa wnioski o ukaranie, 110 razy pouczono oraz 40 osób otrzymało mandat karny. 

To nie wszystko, ponieważ policjanci pracujący na drogach wylegitymowali 298 osób i odnotowali 9 kolizji. Przez miniony weekend nie odnotowano na szczęście żadnych wypadków drogowych. Dużo więcej za to było kierowców, którzy nie trzymali się zasad na drogach oraz dozwolonej prędkości. Zatrzymano bowiem w sprawie przekroczenia prędkości 173 kierowców oraz jedną osobę w stanie nietrzeźwości. Zatrzymany kierowca to mieszkaniec Malborka, który wsiadł za kierownicę, mając 0,8 promila alkoholu w organizmie. 

Policjanci zajmują się również wyjaśnianiem okoliczności pożaru poddasza, które miało miejsce 6 stycznia w jednym z domów jednorodzinnych. Służby powiadomione o zdarzeniu zostały przez rodzinę, na szczęście nikt nie poniósł żadnych obrażeń.