Orszak Trzech Króli Elbląg

Ulicami Elbląga przeszedł Orszak Trzech Króli 

Orszak Trzech Króli, który wędruje ulicami Elbląga to już tradycja 6 stycznia. Miasto w tym roku było jednym z prawie 800 miejsc, w którym odbyło się wydarzenie. Drodze do katedry pw. św. Mikołaja towarzyszyły w tym roku inscenizacje scen biblijnych. 

W tegorocznym świętowaniu ulicami Elbląga przeszedł rozśpiewany pochód, w którym udział wzięła zadziwiająco duża liczba mieszkańców. Zgodnie z lokalną tradycją jasełka rozpoczęto na Placu Kazimierza Jagiellończyka. Z miejsca wyruszył także Orszak Trzech Króli w towarzystwie rycerzy, dwórek i zebranych mieszkańców Elbląga. W takim składzie przeszli Stare Miasto i złożyli pokłon dzieciątku w katedrze. Ponadto korowód wzbogacono o inscenizacje scen biblijnych, dzięki czemu na drodze spotkać można było m.in. anioły i diabły. 

6 stycznia w wielu miejscach w Polsce oraz na świecie organizowano Orszak Trzech Króli, upamiętniając pierwszą pielgrzymkę, która miała miejsce ponad 2 tysiące lat temu. W każdym z miast w tym roku, wydarzeniu towarzyszyło hasło “Niech prowadzi nas gwiazda”. Symbolizować miało właściwą drogę, którą gwiazda wskazała wędrującym królom.