Rewitalizacja parków w Elblągu

Elbląskie Parki przejdą rewitalizację 

Miasto podpisało cztery umowy na realizację kolejnych inwestycji. Wszystkie z nich dotyczą I oraz II etapu projektu “Rewitalizacja przestrzeni parkowych w Elblągu”. Zaplanowane roboty w Parku Planty i Parku Gen. Nieczuja-Ostrowskiego kosztować będą ponad 6,3 mln złotych. 

Jak informuje Urząd Miejski w Elblągu, realizowany projekt “Rewitalizacja przestrzeni parkowych w Elblągu” zakłada odtworzenie publicznych przestrzeni przy jednoczesnym nadaniu im różnych funkcji oraz zachowaniu ich regionalnej tożsamości. Prace odbywają się w Parku Planty, Parku Gen. Nieczuja-Ostrowskiego, jak i Parku Dolinka. Miejsca po rewitalizacji mają być przyjazne do rekreacji, sportu, wypoczynku mieszkańców oraz odwiedzających Elbląg. 

W ubiegłym roku miasto zrealizowało już zaplanowane inwestycje w Parku Dolinka. Teraz prace trwać będą w pozostałych dwóch miejscach. W Parku gen. Nieczuja-Ostrowskiego zbudowane będzie długo wyczekiwane przez mieszkańców miasteczko rowerowe. Natomiast w Parku Planty modernizację podzielono na trzy części, podczas których park przejdzie dużą przemianę. Remont pozwoli na zagospodarowanie terenu parku przez budowę ścieżek pieszych i rowerowych. Ponadto wykonany zostanie ogród renesansowy, rewitalizację przejdzie fontanna z iluminacją świetlną oraz tzw. ślimacza górka.