Poruszał się z podrobionym prawem jazdy

Zatrzymano kierowcę z podrobionym prawem jazdy 

W pierwszy dzień świąt (26 grudnia) funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli 56-letniego mężczyznę. Jak się okazało, poruszał się on po polskich drogach z podrobionym, brytyjskim prawem jazdy. Kierowcy postawiono zarzuty posługiwania się fałszywym dokumentem oraz poruszania się pojazdem bez odpowiednich uprawnień. 

Zatrzymany 26 grudnia do kontroli kierowca forda mondeo poproszony przez funkcjonariuszy o dokumenty pokazał brytyjski dokument prawa jazdy. Czujni policjanci zauważyli jednak, że szata graficzna dokumentu różni się od ustawowego brytyjskiego wzoru. Mężczyzna przyznał się, że stracił dokumenty w 2004 roku przez jazdę pod wpływem alkoholu. Oficer prasowy KMP w Elblągu nadkom. Krzysztof Nowacki, relacjonując wydarzenia z 26 grudnia, wspomina również, że zatrzymany oświadczył, że brytyjski dokument prawa jazdy zdobył dzięki koledze i firmie, która pomaga wyrobić uprawnienia w Wielkiej Brytanii. Po 15-minutowym egzaminie otrzymał taki dokument upoważniający do jazdy. 

Pojazd, którym poruszał się 56-latek, przekazano innej osobie, a mężczyznę zabrano do Komisariatu Policji w Pasłęku. Usłyszał zarzuty dotyczące kierowania pojazdem bez uprawnień oraz posługiwania się sfałszowanym dokumentem. 

Więcej wydarzeń z elbląskich dróg w zakładce Kronika Policyjna.