Przepełnione lodówki po świętach

Podziel się jedzeniem – Jadłodzielnia dla potrzebujących w Elblągu

Okres świąteczny, panuje aktualnie w większości domów w Elblągu. Wiążę się to z celebrowaniem wspólnie spędzonych chwil, ale również z przygotowaniem dużej ilości jedzenia, którego często nie jesteśmy w stanie zjeść. To dobra okazja, aby zanieść dobre posiłki do jednej z jadłodzielni funkcjonującej na terenie Elbląga. Gest pozwoli na podzielenie się jedzeniem z potrzebującymi. 

W Polsce codziennie marnowane są ogromne ilości jedzenia, szczególnie w okresie świątecznym. Bank Żywności w Elblągu apeluje, aby w tym czasie nie wyrzucać jedzenia. Na terenie miasta funkcjonują bowiem dwie jadłodzielnie, w których można zapełnić półki. Do tych miejsc z nadzieją zaglądają osoby potrzebujące w kryzysie bezdomności lub ubóstwa. Pozostawione tam posiłki na pewno się nie zmarnują, a kawałek zostawionego w jadłodzielni ciasta z pewnością kogoś uszczęśliwi. 

Bank Żywności w Elblągu posiada na terenie miasta dwie jadłodzielnie. Pierwsza z nich mieści się przy murze budynku przy ulicy Stefczyka 7-8. Druga natomiast przy ulicy Związku Jaszczurczego 17 za drzwiami wejściowymi w budynku, w którym dawniej mieścił się hotelowiec.