Początek budowy nowej siedziby Elbląskiego Banku Żywności

Budowa siedziby i magazynu dla Elbląskiego Banku Żywności na ulicy Kwiatkowskiego w Modrzewinie, w pobliżu jednostki wojskowej, została oficjalnie rozpoczęta. Prace są prowadzone przez Centrum Konstrukcji Halowych z Żaboklik koło Siedlec, które wygrało przetarg na realizację tego zadania w formule zaprojektuj-wybuduj. Prezydent Elbląga udzielił zezwolenia na budowę 21 lipca, a od tego czasu prace trwają.

Teresa Bocheńska, prezes Elbląskiego Banku Żywności, wyraziła nadzieję, że budowa zostanie zakończona do końca bieżącego roku. Nowa lokalizacja pozwoli na rozwój działalności banku, przenoszącej się z ulicy Stefczyka, i otworzy wiele nowych możliwości. Szczegółowe informacje o tych planach zostaną podane w późniejszym czasie.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 3 miliony złotych i jest finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ramach projektu przy ulicy Kwiatkowskiego powstaje magazyn o powierzchni 500 metrów kwadratowych z przyległym zapleczem biurowo-socjalnym, a obok planowane jest założenie ogrodu warzywnego. Jego plony trafią do banku żywności.

Elbląski Bank Żywności działa od 21 lat i skupia cztery stowarzyszenia: Elbląską Radę Konsultacyjną Osób Niepełnosprawnych, Regionalne Centrum Wolontariatu, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło w Elblągu oraz Chrześcijańską Misję Pomocy Osobom Uzależnionym „Nowa Nadzieja”. Posiadając status organizacji pożytku publicznego, współpracuje z licznymi instytucjami w Elblągu oraz powiatach elbląskim, iławskim i nowodworskim. Jest członkiem Federacji Polskich Banków Żywności i zatrudnia obecnie osiem osób. W jego działalności gorliwie pomagają wolontariusze, którzy prowadzą kwesty, organizują zbiórki i rozdzielają żywność potrzebującym.