Elbląg: Sentymentalna podróż w czasie z Galerią Starocie

Elbląg to miasto, które skrywa miejsce, gdzie historia i nostalgiczne wspomnienia przemieszane z aktualnością tworzą unikalną atmosferę. Takie miejsce to Galeria Starocie, gdzie można nabyć oryginalny prezent z historią wplecioną w jego istotę.

Na czele tego jedynego w swoim rodzaju miejsca stoi Renata Wierzbowska, która z pasją prowadzi galerię przy alei Tysiąclecia. Jak sama mówi, przez lata zgromadziła w swoim sklepie niesamowite zbiory przedmiotów pełnych duszy i historii. Swoje życie poświęciła dla miłości do antyków, nie omijając żadnego kościoła ani miejsca, gdzie mogła znaleźć coś unikalnego. Chociaż powinna już cieszyć się emeryturą od około ośmiu lat, nie może przestać – jej miłość do ludzi i klientów, którzy proszą o zdobycie specjalnych przedmiotów, jest niewyczerpana. Twierdzi, że stworzyła jedną wielką rodzinę z osobami, które odwiedzają jej sklep.

W prowadzeniu Galerii Starocie pomaga jej córka Marta, która podkreśla, że to właśnie jej matka stworzyła ten wyjątkowy sklep. Mimo to, rozumie ona potrzebę dostosowania się do nowych czasów i spełnienia współczesnych oczekiwań. W związku z tym założyła sklep internetowy dla Galerii Starocie i utworzyła profil sklepu na Facebooku, aby dotrzeć do jeszcze większego grona osób ceniących piękno staroci.