Patriotyczne świętowanie w basenie – zapraszamy na Sztafetę Niepodległości w Elblągu!

Zbliża się rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a z nią szereg uroczystości. W Elblągu planujemy świętować na wielu płaszczyznach, zarówno na ulicach naszego miasta podczas organizowanego Biegu Niepodległości, jak i w ciepłej atmosferze Krytej Pływalni na ulicy Robotniczej. To tam odbędzie się pływacka sztafeta, do której serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny. W tym roku cel jest ambitny – chcemy pobić poprzedni rekord i przepłynąć łącznie aż 187.800 metrów!

W kontekście Narodowego Święta Niepodległości, warto zaznaczyć, że nie ograniczamy się tylko do tradycyjnych form jak apel, parada czy składanie kwiatów pod monumentami upamiętniającymi tę doniosłą datę. Historyczną pamięć można bowiem wyrazić na wiele sposobów – dlatego zachęcamy do aktywnego uczestnictwa we wspomnianym już Biegu Niepodległości oraz w piątej edycji Pływackiej Sztafety Niepodległości. Te wydarzenia to nie tylko doskonała okazja do uhonorowania naszych przodków i wydarzeń z przeszłości, ale także świetna zabawa i możliwość poprawy swojej kondycji fizycznej.

Podczas Sztafety Niepodległości, uczestnicy będą mieli możliwość wyboru trzech dystansów do przepłynięcia: 25m/50m (z możliwością używania sprzętu do pływania lub asysty rodzica), 100m (różne style pływania dozwolone) oraz „No limit” – czyli możliwość bezustannego pływania podczas całej imprezy. Warunkiem uczestnictwa jest umiejętność utrzymania się na wodzie i pokonania co najmniej jednej długości basenu (25m) w dowolnym stylu. Dla tych, którzy potrzebują wsparcia, dozwolone jest korzystanie z przyborów pomocniczych. Wystartować więc może każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania umiejętności pływackich.

Wszystko to pod patronatem organizacyjnym Szkoły Pływania „Maluchy Pływają” oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. Udział w imprezie jest bezpłatny, a za przepłynięcie wybranego dystansu każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek.