Przerażający incydent drogowy blisko Braniewa zakończony hospitalizacją

Noc 29 października przyniosła alarmujące wieści o poważnym wypadku drogowym. Około godziny 03:00 służby dyżurne Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymały zgłoszenie dotyczące kolizji na drodze wojewódzkiej nr 510, w pobliżu miejscowości Lelkowo. W wyniku zdarzenia, samochód osobowy marki Audi uległ rozbiciu.

Kierowca pojazdu stracił kontrolę nad maszyną, która z dużą siłą wpadła na kilka drzew stojących przy trasie. Moc uderzenia była tak ogromna, że części składowe auta rozproszyły się na znaczącym obszarze, obejmującym kilkadziesiąt metrów.

Audi przewoziło pięć osób w przedziale wiekowym 16 – 30 lat. Wydarzenie skutkowało obrażeniami każdego z pasażerów, którzy zostali następnie przetransportowani do szpitali w Bartoszycach, Elblągu i Olsztynie przez ekipy ratownictwa medycznego. Jedna z osób znajdowała się w stanie nieprzytomnym i była uwięziona wewnątrz zniszczonego pojazdu. Akcję ratunkową na miejscu katastrofy rozpoczęli strażacy ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej Lelkowo.

Na miejsce zdarzenia skierowano łącznie cztery zespoły ratownictwa medycznego – z Braniewa, Pieniężna, Ornet i Górowa Iławeckiego. Do działań ratowniczych dołączyły także dwa pojazdy ratownicze oddelegowane przez Państwową Straż Pożarną w Braniewie. Przebieg i przyczyny wypadku były badane przez policjantów z Braniewa aż do porannych godzin.