Zapraszamy na pływacką sztafetę z okazji rocznicy odzyskania niepodległości w Elblągu

Chcemy świętować rocznicę odzyskania niepodległości w różnorodny sposób – nie tylko poprzez bieg niepodległości na elbląskich ulicach, ale także za pośrednictwem pływackiej sztafety. Ta wyjątkowa impreza odbędzie się w Krytej Pływalni na ulicy Robotniczej, gdzie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego pływania i pobijania dotychczasowego rekordu wynoszącego 187.800m! Zapraszamy całe rodziny do udziału w tym patriotycznym wydarzeniu.

Niepodległość Polski obchodzimy nie tylko poprzez oficjalne uroczystości, takie jak apel czy przemarsze, lub składając kwiaty pod pomnikami. Można to robić również poprzez aktywność sportową, która jest równie ważnym elementem uczczenia historii. Dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców Elbląga, zarówno dorosłych jak i dzieci, do wzięcia udziału nie tylko w biegu upamiętniającym wydarzenie, ale także w piątej edycji Pływackiej Sztafety Niepodległości. Jest to doskonała okazja do wyrażenia swojego patriotyzmu, a także do połączenia go z aktywnością fizyczną i dobrą zabawą.

Podczas pływackiej sztafety uczestnicy będą mieli możliwość wyboru pomiędzy trzema dystansami: 25m/50m – gdzie można korzystać z pomocy sprzętu pływackiego lub rodzica, 100m – gdzie jest możliwość płynięcia różnymi stylami i no limit – co oznacza ciągłe pływanie podczas trwania imprezy. Sztafeta jest otwarta dla każdego, kto potrafi utrzymać się na wodzie i przepłynąć minimum jedną długość basenu, czyli 25 metrów. Wszystko to ma na celu umożliwienie udziału jak największej liczbie osób – nie jest wymagane doświadczenie pływackie, a udział w sztafecie jest bezpłatny. Każdy uczestnik, który przepłynie wybrany dystans, otrzyma na koniec pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek.