Osuszenie mieszkania po zalaniu – ile to kosztuje?

Zalane mieszkanie jest ogromnym problemem dla jego właścicieli. Czy da się szybko i efektywnie doprowadzić stan pomieszczeń do używalności? Czy ten proces wiąże się z dużymi kosztami? Jak wygląda osuszanie mieszkania i jak wybrać najlepszą firmę, która świadczy takie usługi?

Osuszanie mieszkania – liczy się każda minuta

Im mniej czasu upłynie od momentu wystąpienia awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej, tym większe są Twoje szanse na zminimalizowanie wyrządzonych przez żywioł szkód. Unikniesz również konieczności przeprowadzenia gruntownych remontów. Najlepiej nie czekać i od razu zgłosić się do firmy przeprowadzającej takie usługi, jak osuszanie. Profesjonalny zespół pracowników podejmie szybką interwencję. Przeprowadzi także pomiar zawilgocenia, co umożliwi nie tylko oszacowanie zaistniałych zniszczeń, ale także pozwoli na uzyskanie odszkodowania bezpośrednio u ubezpieczyciela lokalu.

Potrzebujesz profesjonalnego osuszania? Sprawdź: Osuszanie budynków i mieszkań – www.osuszarnia.pl

Jak skutecznie osuszyć mieszkanie?

Przede wszystkim, jeżeli zalanie jest duże i na podłodze wciąż zalega woda, należy ją wypompować. Następnie instalowane są specjalne maszyny osuszające. Czas trwania procesu osuszania mieszkania po zalaniu zależy od poziomu jego zawilgocenia. Jeśli jest on niewielki – wystarczy parę dni, by pomieszczenia były całkowicie suche. Jeżeli zaś woda przedostała się do głębokich warstw konstrukcyjnych budynku – proces ten znacznie się wydłuża. Może zająć nawet kilka tygodni. Wówczas również koszt osuszania będzie zdecydowanie większy.

Wybór firmy świadczącej usługi osuszania mieszkań

Gdy dochodzi do zalania, masz zaledwie kilka minut na podjęcie działań, ponieważ każda sekunda jest bardzo cenna. Warto zatem pomyśleć już wcześniej nad wyborem firmy, której powierzysz osuszenie mieszkania. Czym się kierować i na co zwracać uwagę?

  • Doświadczenie wynikające z działania na rynku
  • Odpowiednie kwalifikacje pracowników
  • Wysoką jakość wykorzystywanych do osuszania urządzeń
  • Świadczenie usług związanych z przygotowaniem dokumentacji dla firmy ubezpieczeniowej
  • Koszt dowozu i montażu oraz najmu urządzeń do osuszania

Dlaczego wybór właściwej firmy przeprowadzającej osuszanie mieszkań po zalaniu jest taki ważny? Proces osuszania nie polega jedynie na samym montażu urządzeń. Jeżeli przeprowadzi się go w nieodpowiedni sposób, można narazić właściciela mieszkania na jeszcze większe straty i dodatkowe koszty związane z remontami, których mógłby uniknąć. Z tego powodu, warto rozejrzeć się za profesjonalną firmą, zapisać dane kontaktowe i zachować w miejscu, do którego będziesz miał łatwy dostęp. Wówczas, w przypadku zalania, będziesz doskonale wiedział, co robić.