Pamiątki z podróży – jakie wybrać?

Lubisz zbierać pamiątki z podróży przypominające o miejscach, które udało Ci się zobaczyć? Sprawdź, jakie skarby warto zabrać ze sobą do domu, by miło wspominać wakacyjne wyprawy.

Chyba każdy czuje satysfakcję, kiedy może odznaczyć na mapie kolejne miejsce, które udało się zwiedzić. Nawet te najskromniejsze wojaże mogą budzić piękne wspomnienia. W celu ich utrwalenia wiele osób kolekcjonuje pamiątki z podróży, które przybierać mogą przeróżne formy.

Magnes na lodówkę

Bez wątpienia najpopularniejsza forma wakacyjnej pamiątki. Z reguły przedstawia on najpiękniejsze miejsce w danym mieście lub regionie wraz z jego podpisem. Taką pamiątkę przyczepić można do lodówki, by każdego dnia towarzyszyła nam podczas śniadania, przypominając piękne chwile, które przyniosła wycieczka.

Kubek do kawy

Dość popularną formą pamiątki są kubki z nadrukiem. Malownicze miejsca, które miało się okazję zobaczyć, mogą towarzyszyć Ci również podczas picia kawy, herbaty lub innego ciepłego napoju. Są to dość praktyczne pamiątki, z których korzystać możesz na co dzień.

Figurki

Inną postacią, jaką przybierają wakacyjne suweniry są urokliwe figurki. Z reguły przedstawiają szczególne dla danego miejsca postaci, które można ustawić na półce w pokoju. Małe figurki mogą być wykonane z różnych tworzyw, głównie jednak spotkać się można z figurkami z gipsu, plastiku lub porcelany.

Naturalne pamiątki

Będąc na wakacjach nad morzem nie sposób nie zabrać ze sobą kilku naturalnych pamiątek. Mogą być to m.in. muszelki, bursztyny, a nawet nieco złocistego piasku z plaży. Ciekawymi pamiątkami mogą być też specjały kulinarne z danego zakątka kraju. Będąc w górach, nie można przecież nie kupić oscypka. Jeśli jesteś jednak na nieco dalszych, egzotycznych wakacjach kup na tamtejszych bazarach nieco orientalnych przypraw, które później wykorzystasz w kuchni. Dobrym wyborem będą ponadto tamtejsze kosmetyki, które przez długi czas przypominać Ci będą wspaniałe chwile w trakcie urlopu.