Młoda elblążanka zdobywa srebro na Mistrzostwach Europy w jeździe figurowej na rolkach

16-letnia Julia Gierszewska, reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego Szóstka Elbląg, triumfowała na arenie europejskiej, zdobywając wicemistrzostwo Europy juniorek w jeździe figurowej na rolkach na początku września. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski spotkał się ze zdolną sportowczką i jej trenerką Beatą Kukowską w ostatnią środę, aby złożyć gratulacje za ten imponujący sukces.

Mistrzostwa Europy w jeździe figurowej na rolkach 2023 miały miejsce na początku września w miejscowości Ponte di Legno. Jako jedna z reprezentantek Polski na te zawody została wybrana Julia Gierszewska. 16-letnia zawodniczka jest członkiem UKS Szóstka Elbląg, gdzie trenuje zarówno jazdę figurową na rolkach, jak i łyżwiarstwo figurowe. Gierszewska jest również stypendystką sportowym Miasta Elbląg w roku 2023.

Pod okiem swojej trenerki Beaty Kukowskiej, młoda zawodniczka osiągnęła ogromny sukces na mistrzostwach, zdobywając drugie miejsce w kategorii wiekowej junior/youth.

W ostatnią środę (4.10) Prezydent Elbląga Witold Wróblewski spotkał się z młodą zawodniczką i jej trenerką. Wręczył Julia miejskie gadżety oraz bon na zakup sprzętu sportowego, podkreślając jej pracowitość i determinację, które przyczyniły się do zdobycia srebrnego medalu na mistrzostwach.

Podczas spotkania w Urzędzie Miejskim rozmawiano także o przyszłości i planach na nadchodzące miesiące. Julia i jej klubowe koleżanki i koledzy przygotowują się do sezonu zimowego. W grudniu tego roku w Elblągu odbędą się Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie synchronicznym oraz Puchar Elbląga w łyżwiarstwie figurowym, które organizuje UKS Szóstka. Zawody są zaplanowane na dni 8-10 grudnia w hali lodowiska Helena przy ul. Karowej.