Awaria na stacji Gdynia – Główna: zderzenie dwóch składów Polregio

Dzień 5 października rozpoczął się od tragicznego wydarzenia, które miało miejsce tuż po godzinie 7. Na stacji kolejowej Gdynia – Główna doszło do niebezpiecznego zdarzenia, w którym uczestniczyły dwa składy Polregio. Szynobus, który wykonywał manewry, zderzył się z pociągiem osobowym kursującym na trasie Malbork-Gdynia Chylonia. W wyniku kolizji oba składy zostały wykolejone.

Na miejscu zdarzenia natychmiast interweniowała policja. Śledczy pracują nad ustaleniem przyczyn i okoliczności tragicznego wypadku, w którym dwie jednostki pociągów zderzyły się na stacji Gdynia Główna. Do chwili obecnej wiemy, że w wyniku zderzenia cztery osoby odniosły obrażenia i obecnie są pod opieką medyczną.

Podczas analizy tej sytuacji, policjanci ustalili, że jednym z uczestników zderzenia był szynobus oraz skład elektryczny. W wyniku kolizji jeden z wagonów wyszedł z torów i przewrócił się na bok. Cały czas trwają intensywne prace ratownicze na miejscu zdarzenia. Ruch kolei został tymczasowo wstrzymany na czas działania służb.

PKP zapewnia, że podróżni są na bieżąco informowani o wszelkich zmianach w kursowaniu pociągów. Informacje te są przekazywane na stacjach i przystankach, a także za pośrednictwem aplikacji Portal Pasażera.