Inicjatywa zazieleniania Elbląga: Zielony Budżet w praktyce

Elbląg, miasto znanie ze swojego Zielonego Budżetu, w ostatnim okresie dostrzega coraz to więcej projektów, które mają na celu zwiększenie ilości zielonych przestrzeni w mieście, zgłaszanych do Budżetu Obywatelskiego. Jeden z takich założeń, nakierowany na poszerzenie terenów zielonych poprzez nasadzenia w Parku Kajki, doświadczył nie tak dawno swojej realizacji.

Na ten cel zostały przeznaczone środki w kwocie 10 tys. zł, które pozwoliły na zakup aż dziewiętnastu młodych drzew i ich posadzenie w strategicznych miejscach parku. Tereny wybrane pod nowe nasadzenia obejmują okolice tzw. ogrodu różanego, alejek spacerowych oraz plac zabaw dla dzieci. Autorstwo tego ekologicznego projektu należy do Karola Bidzińskiego, mieszkańca Elbląga.

W całości odpowiadający za wykonanie tego zadania elbląski Zarząd Zieleni Miejskiej zapewnił niezbędne wsparcie podczas samego procesu sadzenia drzewek. W akcji upiększania Parku Kajki, oprócz pomysłodawcy projektu, udział wzięli również Michał Missan – wiceprezydent miasta Elbląga, posłanka Elżbieta Gelert, a także grupa młodych adeptów sztuki ogrodniczej z elbląskiej Szkoły Montessori.