Incydent drogowy w Milejewie: Nietrzeźwy 20-latek wjechał samochodem w słup

W Milejewie, dnia 27 grudnia, środa, doszło do zdarzenia drogowego o dużej skali. Nietrzeźwy mężczyzna, który prowadził swój pojazd, wjechał bezpośrednio w słup.

Jak wynika z informacji przekazanych przez lokalną policję, młody człowiek, zaledwie 20 lat, nie potrafił zapanować nad swoim chevrolete na krzywej części drogi i niespodziewanie uderzył w słup położony przy przejściu dla pieszych. Funkcjonariusze z Tolkmicka, którzy akurat pełnili służbę patrolową na tym terenie, natychmiast udali się na miejsce zdarzenia.

Podczas przeprowadzania czynności policyjnych na miejscu incydentu stwierdzono, że kierujący był pod wpływem alkoholu. Za to wykroczenie, jak również za jazdę z nadmierną szybkością nieadekwatną do warunków panujących na drodze, mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 200 złotych.

Należy jednak podkreślić, że kara finansowa to nie koniec konsekwencji dla nieodpowiedzialnego kierowcy. Zostało mu bowiem zatrzymane prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny samochodu. Dodatkowo, został sporządzony wniosek do sądu o ukaranie młodego mężczyzny za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.