Planowane zakończenie prac rewitalizacyjnych nad nowym kąpieliskiem w 2025 r. – Przebieg prac przy ul. Spacerowej

Nie tak dawno temu, kilka tygodni temu, na ulicy Spacerowej rozpoczęto prace nad renowacją miejskiego kąpieliska. W ciągu najbliższych 18 miesięcy planowane jest utworzenie kompleksu, który będzie obejmować basen, zjeżdżalnie, brodzik dla najmłodszych, zestaw boisk sportowych, plac zabaw i obszar przeznaczony do relaksu. A jak wygląda aktualne tempo prac? Zachęcamy do zapoznania się z naszą galerią zdjęć.

Ten listopad przyniósł ze sobą dziesiątą rocznicę zamknięcia miejskiego kąpieliska lokalizowanego przy ul. Spacerowej. W tym samym czasie rozpoczęto długo oczekiwaną renowację tego obiektu. Cały kompleks, którego powierzchnia wynosi 35 254 m kw., docelowo będzie składał się z dużej pływalni, brodzika dla dzieci, pięciu zjeżdżalni, zestawu boisk do rekreacji, ogromnej trawiastej strefy do odpoczynku, niezbędnego zaplecza sanitarne i technologiczne oraz specjalnej strefy foodtrucków. Dodatkowo przewiduje się rozbudowę istniejących parkingów, ogrodzenie całego terenu oraz jego zazielenienie. Co więcej, główny basen zostanie podzielony na trzy sekcje: rekreacyjną, do pływania i rwącą rzekę (o powierzchni 1739 m kw. i głębokości od 1,2 m do 1,8 m).

Odpowiedzialna za realizację tego zadania jest firma Strabag, mająca swoją siedzibę w Pruszkowie. Zgodnie z planem, prace rewitalizacyjne mają zakończyć się w 2025 r., a ich koszt wyniesie 90,5 mln zł.