Elbląscy funkcjonariusze policji przekazują wiedzę i doświadczenie żołnierzom służącym na wschodniej granicy kraju

Policjanci z Komendy Miejskiej w Elblągu, specjalizujący się w prewencji oraz instruktorzy z dziedziny kadr i szkolenia, podjęli się zadania przeszkolenia żołnierzy Wojska Polskiego. Te osoby są obecnie odpowiedzialne za ochronę granicy polsko-białoruskiej. Głównym celem tych ćwiczeń jest pomoc wojskowym w zrozumieniu taktyki działania zarówno na poziomie indywidualnym, jak i w grupach podczas potencjalnego konfliktu hybrydowego na granicy.

Policjanci z Elbląga od długiego czasu wspierają ochronę wschodniej granicy Polski. Dodatkowo, zdecydowali się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem z żołnierzami stacjonującymi tam, którzy mają za zadanie zapobieganie agresji migracyjnej. Podczas tych szkoleń żołnierze mają okazję dowiedzieć się więcej o aspektach technicznych, prawnych i technikach stosowania środków przymusu bezpośredniego.

Funkcjonariusze przekazują także szereg informacji dotyczących metod interwencji wobec osób nielegalnie przekraczających granicę. Wykorzystują do tego swoje wieloletnie doświadczenie, zdobywane między innymi podczas zabezpieczania imprez masowych. Dzięki temu żołnierze mogą nauczyć się, jak radzić sobie z atakami za pomocą kamieni czy noży, jak operować w szyku bojowym, a także jak prawidłowo używać tarcz i miotaczy gazu.

Planowane jest kontynuowanie tych szkoleń w następnych tygodniach. Mają one stanowić bazę teoretyczną i praktyczną dla wojskowych służących w pasie granicznym.

Kronika policyjna Elbląg