Postępy w renowacji miejskiego kąpieliska przy ul. Spacerowej – przewidywane zakończenie prac na lato 2025

Rozpoczęła się budowa miejskiego kąpieliska przy ulicy Spacerowej, które niegdyś było jednym z największych odkrytych basenów na kontynencie europejskim. Prace mają zakończyć się latem 2025 roku, kiedy to obiekt zostanie ponownie udostępniony publiczności.

10 października 2023 roku podpisano umowę na gruntowną renowację miejskiego kąpieliska. Projekt, którego celem jest stworzenie zupełnie nowego kąpieliska o powierzchni 36 254 metrów kwadratowych, prowadzi firma Strabag.

Modernizowane kąpielisko miejskie będzie zawierało duży otwarty basen, brodzik dla dzieci oraz pięć zjeżdżalni i kompleks boisk do gier i zabaw. Na terenie obiektu znajdzie się również obszar z trawą przeznaczony do wypoczynku, infrastruktura sanitarne i technologiczne oraz plac zabaw dla najmłodszych użytkowników.

Główna część basenu będzie podzielona na trzy sekcje: rekreacyjną, pływacką i „rwącą rzekę”. Łączna powierzchnia lustra wody wyniesie 1739 metrów kwadratowych, a głębokość wody będzie wynosiła od 1,2 do 1,8 metra. Nowy obiekt będzie mógł pomieścić do tysiąca osób jednocześnie.

Podczas swojej wizyty na początku tygodnia prezydent Elbląga, Michał Missan, zaznajomił się z postępami w realizacji projektu. Szczegóły dotyczące zakresu i postępów prac budowlanych przedstawili mu menedżer projektu, Krzysztof Kaliniewicz oraz kierownik budowy, Przemysław Siewiera.

Prezydent wyraził swoje zadowolenie z postępów prac: „Wiem, że mieszkańcy Elbląga od wielu lat czekają na renowację miejskiego kąpieliska, dlatego cieszy mnie widok prac, które przebiegają zgodnie z planem i nie grożą im opóźnienia”.

Firma Strabag ma 20 miesięcy na wykonanie zadania od momentu podpisania umowy. Zgodnie z planem, obiekt powinien być gotowy do użytkowania w czerwcu 2025 roku.

Koszt całego przedsięwzięcia szacowany jest na 90,8 miliona złotych. Z tego 65 milionów stanowi dofinansowanie z rządowego programu „Polski Ład”.