Dwie interwencje w ciągu dnia: Policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierowców w Elblągu

W przeciągu ostatnich 24 godzin, funkcjonariusze policji powstrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich to 42-letni kierowca volvo, który został zatrzymany na ulicy Nowodworskiej przez funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego. Drugi, to 46-letni operator motoroweru marki piaggio, którego zatrzymano w Zastawnie przez dzielnicowych z Młynar.

Po przeprowadzeniu badania alkomatem okazało się, że 42-latek miał 0,62 promila alkoholu we krwi. Co więcej, mężczyzna miał nałożony sądowy zakaz prowadzenia jakiegokolwiek pojazdu aż do stycznia 2028 roku. Tymczasem drugi zatrzymany – operator motoroweru – miał we krwi aż 2,6 promila alkoholu i w takim stanie zdecydował się prowadzić swój pojazd.

W obu przypadkach, zatrzymani kierowcy nie kontynuowali swojej podróży. Oba przypadki skierowano do sądu za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Możliwe konsekwencje są surowe – 42-latek, oprócz kierowania w stanie nietrzeźwości, może zostać skazany na karę do 5 lat pozbawienia wolności za naruszenie orzeczenia sądu. Z kolei 46-latek, może otrzymać karę do 2 lat pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem będąc pod wpływem alkoholu.

Informacje te potwierdził nadkomisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.