Elbląg: Wkrótce otwarcie tężni solankowej – szczegóły dotyczące jej wykorzystania

Rozpoczęta z niedużym opóźnieniem budowa tężni solankowej w parku Traugutta w Elblągu dobiega końca. Wykonawcy planują przeprowadzić jej pierwsze uruchomienie już w najbliższy piątek, 3 listopada. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, kiedy mieszkańcy Elbląga będą mogli skorzystać z nowo powstałego obiektu.

Inwestycja budowy altany z tężnią solankową w parku Traugutta pochłonęła 400 tys. zł. Nie ograniczała się ona jedynie do wzniesienia nowej konstrukcji, ale obejmowała także realizację dodatkowych elementów małej architektury, takich jak ławki parkowe i kosze na śmieci, a także instalacji elektrycznej wewnętrznej, oświetlenia terenu i budowy ścieżek dla pieszych oraz renowacji terenów zielonych. Teraz całe przedsięwzięcie jest bliskie ukończenia. Kiedy więc elblążanie będą mogli cieszyć się korzyściami płynącymi z tężni?

Wstępne zakończenie prac i pierwsze uruchomienie tężni są zaplanowane na piątek, 3 listopada. Po tym etapie, obiekt zostanie zabezpieczony na czas zimy, a pełne uruchomienie dla mieszkańców planowane jest na wiosnę 2024 roku – informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Wstępnie przewidywano, że prace zostaną zakończone we wrześniu. Jednakże realizacja tego zadania zajęła wykonawcy – firmie Kryształowy Świat z Libiąża prawie miesiąc więcej.

Ze względu na opóźnienia w realizacji inwestycji, przeprowadzono rozmowy z wykonawcą dotyczące możliwości finansowej rekompensaty za spóźnienie. W wyniku tych rozmów firma zapewniła wystarczającą ilość soli potrzebnej do funkcjonowania obiektu przez cały rok jako formę rekompensaty.