82-letnia kobieta w Elblągu oszukana metodą na „wypadek samochodowy”

Nieszczęsna sytuacja spotkała 82-letnią mieszkańkę Elbląga, która stała się celem oszustów stosujących tzw. metodę na „wypadek samochodowy”. Kobieta otrzymała połączenie telefoniczne od osoby podającej się za jej córkę, a dodatkowo rozmowa miała miejsce z osobą udającą policjanta. Razem przekazali one starszej pani opowieść o zdarzeniu drogowym oraz możliwości pomocy finansowej dla rzekomo poszkodowanej córki.

Po pieniądze miała przyjść osoba w cywilnym ubraniu, rzekomo będąca policjantem. Oszuści byli tak przekonujący, że starsza kobieta uwierzyła w ich historię i zebrała wymaganą sumę pieniędzy. Niestety, nie zorientowała się w czasie i przekazała gotówkę nieznajomemu mężczyźnie, który pojawił się by ją odebrać. Gdy uświadomiła sobie, że stała się ofiarą manipulacji, niezwłocznie zgłosiła sprawę do policji.

Ta smutna historia jest przestrogą zarówno dla osób starszych, jak i ich bliskich. Ważne jest ciągłe informowanie seniorów o możliwościach wystąpienia takich sytuacji i przestrzeganie ich przed przekazywaniem pieniędzy nieznajomym, bez względu na to, kim się podają.