Podsumowanie weekendowych działań elbląskiej policji: liczba zdarzeń drogowych, kontroli i mandatów

Policja w Elblągu podała statystyki dotyczące zakończonego weekendu. Funkcjonariusze na miejscu byli świadkami 16 incydentów drogowych. Wśród nich zatrzymali jednego kierowcę, który był pod wpływem alkoholu. Ponadto, odnotowali aż 91 sytuacji, w których kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Funkcjonariusze odpowiedzialni za prewencję dokonali legitymacji 350 osób oraz przeprowadzili 110 interwencji. Siedem osób zostało przewiezionych do punktu wytrzeźwień. Nałożono 28 mandatów karnych, a 98 razy zastosowano pouczenia. Policjanci skierowali do sądu również trzy wnioski o ukaranie. Podczas weekendu skontrolowano łącznie 92 pojazdy.

Podczas tych samych dni, funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili kontrolę tożsamości 182 osobom i sprawdzili stan techniczny 186 pojazdów. Przeprowadzili także badania alkoholowe u 403 kierujących, z czego jeden okazał się nietrzeźwy. Najbardziej niechlubnym wyczynem może poszczycić się 37-letni kierowca volkswagena, który został zatrzymany w Gronowie Elbląskim. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, co może skutkować karą do 2 lat pozbawienia wolności.

W końcu, funkcjonariusze nałożyli jeszcze 90 mandatów, skierowali do sądu 14 wniosków i w 37 przypadkach zdecydowali się na pouczenie. Policja odnotowała również 91 przypadków przekroczenia prędkości.