Elbląg: Miasto ponownie próbuje sprzedać posiadłość przy ulicy Pokornej

Elbląskie władze postanowiły po raz kolejny wystawić na sprzedaż teren nieruchomości usytuowany przy ul. Pokornej, naprzeciwko miejskiego targowiska. Ten obszar ma być przeznaczony na budowę garażów.

Jest to już druga próba elbląskiego prezydenta na przeprowadzenie sprzedaży nieruchomości znajdującej się w okolicach tzw. „batmana”, jednego z najbardziej znanych punktów orientacyjnych miasta Elbląga. Na sąsiedztwo tej nieruchomości składają się tereny mieszkalne oraz garażowe. Nieruchomość ta obejmuje niezabudowaną działkę o powierzchni 0,1056 hektara.

Należy jednak zauważyć, że dla tego konkretnego obszaru nie opracowano jeszcze miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Oznacza to, że ewentualna zabudowa będzie musiała być oparta na decyzji o warunkach zabudowy, wydanej przez Prezydenta Miasta Elbląg. To zadanie powinno zostać wykonane przez potencjalnego nabywcę, który będzie musiał samodzielnie załatwić wszelkie formalności i pokryć koszty z tym związane – zaznaczono w oficjalnym ogłoszeniu.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez miasto, nieruchomość jest przeznaczona na budowę garażów. Cena wywoławcza wynosi 296 500 złotych. Planowany termin przetargu to 19 lutego.