37-letni mężczyzna z Elbląga zatrzymany za rozbojowy napad na sklep spożywczy

Na terenie Elbląga doszło do niecodziennego incydentu, który zakończył się zatrzymaniem 37-letniego mężczyzny przez policję. Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu w Elblągu ostatecznie ujęli sprawcę, który w nietypowy sposób dokonał rozboju, używając do tego akumulatorowej szlifierki kątowej.

Sytuacja miała miejsce tydzień temu, 12 października, w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Elbląga. Do zdarzenia doszło, gdy 37-letni mężczyzna wszedł do osiedlowego sklepu, mając w ręku uruchomioną szlifierkę. Grożąc użyciem tego niebezpiecznego urządzenia, wymusił na kasjerce wydanie mu gotówki. Zrabowane pieniądze wynosiły w sumie 200 złotych.

Po dokładnej analizie dowodów funkcjonariusze ustalili tożsamość sprawcy i następnie go zatrzymali. Aresztowanie miało miejsce w poniedziałkowy poranek, w miejscu zamieszkania 37-latka. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut dokonania rozboju. Aktualnie grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd postanowił tymczasowo aresztować mężczyznę na okres 3 miesięcy.