Złodziej zatrzymany na gorącym uczynku przez elbląską prewencję. Kradzież na ponad 11 tysięcy złotych.

Elbląscy stróże prawa wykazali się błyskawiczną reakcją i efektywnym działaniem, kiedy to niezwłocznie odpowiedzieli na otrzymane zgłoszenie. To właśnie policjanci z elbląskiej prewencji udaremnili na gorącym uczynku przestępstwo 41-letniego mężczyzny, który włamał się do jednej z firm w okolicach Elbląga. W pojeździe zatrzymanego, mundurowi odnaleźli także różne części samochodowe, w tym aluminiowe felgi, o łącznej wartości ponad 11 tysięcy złotych. Skradzione przedmioty udało się odzyskać, a teraz mężczyźnie grozi surowa kara – nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Całe zdarzenie mieści się w czasie pomiędzy wtorkiem a środą (02/03.07.2024), kiedy to około godziny pierwszej w nocy, w miejscowości Władysławowo położonej pod Elblągiem, stróże prawa otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie budzącym podejrzenia. Zgłaszający zauważył, iż nieznany mężczyzna podejrzanie „kręci się” wokół firmy handlującej częściami samochodowymi.

Policjanci natychmiast skierowali się pod wskazany adres. Na miejscu, po krótkim czasie od zauważyli i zatrzymali mężczyznę, który włamywał się do firmy przez otwór wycięty w płocie. Łupem przestępcy padły różne części samochodowe, w tym felgi aluminiowe, które pakował do swojego auta. Złodziej, złapany na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy, nie próbował nawet usprawiedliwiać swojego postępowania i przyznał się do winy.

Zatrzymany mężczyzna teraz stanie przed sądem za kradzież z włamaniem. Za popełnione przestępstwo grozi mu surowa kara – od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności.